SALE
 
 

Perły naturalne ich symbolika i właściwości

 

Perły to jedne z najbardziej pożądanych, najbardziej eleganckich, uniwersalnych, delikatnych, a także najpiękniejszych kamieni, minerałów świata.

Zaraz po diamentach cieszą się największą popularnością na ziemi. Wierzy się w to głęboko, iż perły to łzy bogów, które wypłynęły z ich oczu i zastygły.

Perły to szlachetny materiał pochodzenia organicznego- pochodzą od zwierząt, powstają w wyniku biologicznych procesów żywych organizmów. Spotykamy je pod wodą. Pochodzą od mięczaków- małż morskich, słonowodnych, które zaliczane są do perłopławów.

Wspaniały, niezwykle ciekawy jest proces powstawania, tworzenia się perły. Trwa to bardzo długi czas- nawet kilka lat, ale przecież w przyrodzie, naturze nic nie dzieje się bez powodu. Może właśnie dlatego minerały są tak cenne.

Perły są niekwestionowanym symbolem doskonałości, metaforą tego co najpiękniejsze, najczystsze i najcenniejsze. Do dnia dzisiejszego w każdym z języków słowo perła używane jest jako synonim wyjątkowości.

Bez wątpienia perły to synonim klasycznego piękna i są zawsze modne i na czasie.

Perły to klasyka i ponadczasowe piękno

Pasują zarówno do klasycznych, jak i bardziej awangardowych stylizacji, nie ma też typu urody, do której by nie pasowały i nie opromieniłyby swoim urokiem.

Wszystkie perły będące obecnie w obrocie pochodzą z hodowli.

 

Czy perły na ślubie przynosza pecha?

Odpowiednio dobrana biżuteria Panny Młodej podkreśla jej urodę i harmonizuje z suknią ślubną.

Popularna biżuteria ślubna to nadal perły mimo jak mówią przesądy – perły na ślubie zwiastują nieszczęście i łzy na dalszej drodze życia. Panny młode powinny jednak wziąć pod uwagę, iż jest to tylko zabobon. Perły owszem symbolizują płacz, ale jest to płacz aniołów mających chronić ludzi przed niebezpieczeństwem, a nie płacz ludzi. Ponadto w wierzeniach ludowych perłom była przypisywana magiczna moc, traktowano je jako amulety posiadające lecznicze właściwości. Perły symbolizowały również dziewiczość, czystość i najwyższą wartość, dlatego też z całą pewnością mogą stanowić idealny dodatek do ślubnej kreacji.

Dlaczego kobiety kochają perły?

Znaczenie perły- symbolika

Perły to przepiękne, delikatne, pełne uroku , wdzięku i zmysłowości kamienie.

Perły to jedne z najbardziej znanych kamieni, które symbolizują takie wartości jak: szczerość, uczciwość, niewinność, mądrość i czystość, ale również nieskazitelne piękno i doskonałość.

Uważa się, że perły pomagają w byciu wiernym i skromnym, jak również są znakiem długiego życia, pełnego szczęścia, bezpieczeństwa, pozbawionego wszelkiego rodzaju trosk i problemów. Perły to czyste kamienie, posiadające niezwykłą moc i potęgę.

Do dziś medycyna niekonwencjonalna uważa, że perły wpływają pozytywnie na wzmacnianie nerwów i wspomagają zachowanie zdrowych gruczołów nadnerczy i śledzony. Stosują je osoby, które zmagają się z wrzodami żołądka i problemami z jelitami.

 

Obecnie uważa się, że noszenie pereł wpływa na odczuwanie pewnych wartości i nadaje blasku osobie, które je założyła. Perły uważane są za kamienie, które nadają pewności siebie i pozwalają na samoakceptację. Istnieje przekonanie, że powinny po nie sięgnąć zwłaszcza te osoby, które nie posiadają właściwego przekonania co do swojej wartości. Dotyczy to kobiet, chcących poczuć się wyjątkowo i pięknie, a jednocześnie odnaleźć spokój wewnętrzny i harmonię.

Wskazuje się, że symboliczne znaczenie pereł wiąże się z działaniem ochronnym i podkreślaniem takich cech jak np. lojalność i honor. Są one pomocne podczas rozwijania się i pomagają docenić wartość jaką jest życie. Perły utożsamiane są z troską o życie i cieszenie się z niego na co dzień, także poprzez małe i krótkie chwile szczęścia, które spotykają ludzi. W przeszłości kobiety zakładały perły wierząc, że chronią je przed złym spojrzeniem. Uważano ponadto, że pomagają w w przewidywaniu przyszłości.

Wierzy się, że perły pomagają odrodzić się na nowo lub zrzucić starą skórę węża, czyli zamknąć pewien rozdział i rozpocząć w życiu nowy etap. Dodatkowo pogłębiają poczucie własnej wartości, samoakceptację, dodają atrakcyjności i kobiecości. Możemy po prostu siebie polubić, poczuć się pięknie i w rzeczywistości tak być postrzegane przez innych.

 

Jeśli chodzi o przesąd, że perły to łzy czyli coś, co przynosi nieszczęście, to nie prawda. Jeżeli mamy kojarzyć je ze łzami, to tylko tymi ze szczęścia. Ewentualnie ze łzami oczyszczającymi nasze emocje po tym, co się skończyło, by mogło zacząć się coś zupełnie innego, lepszego.

Niegdyś wierzono, że perły to zastygłe łzy bogów, dlatego też powodu są nazywane są łzami bogów lub łzami aniołów.

 

Od wieków perły były polecane kobietom ze względu na przypisywane im właściwości lecznicze: wierzono, że noszona na szyi lub przy sercu perła, a jeszcze lepiej cały ich naszyjnik, pobudza kobiecość, wspiera płodność i ułatwia zajście w ciążę tym kobietom, które mają z tym problem, a także chroni przed “złym spojrzeniem”, urokiem i klątwą.

Perły polecane były również i ciężarnym – wierzono, że noszone przez przyszłą mamę tuż przy brzuchu pomagają jej uniknąć negatywnych emocji, oczyścić organizm z toksyn i urodzić zdrowe dziecko.

Perły to czyste kamienie, posiadające niezwykłą moc i potęgę, dlatego tak chętnie są ubierne przez praktycznie wszystkie pokolenia kobiet, a teraz przechodzą swój prawdziwy renesans . Znów pojawiły się na topie w świecie mody.

Jak dbać o perły ?

Perły są materiałem niezwykle delikatnym, są miękkie, dlatego są narażone na wszelkiego rodzaju zarysowania, zmatowienie, czy inne uszkodzenia. Perły „starzeją się” i mają ograniczoną długość życia. W pierwszej kolejności stają się matowe, a następnie pojawiają się pęknięcia. Kolejną fazą jest łuszczenie się, a na końcu perła się rozsypuje.Perły znajdowane w starych grobowcach rozpadały się na drobny proszek już przy dotknięciu. Średnia długość „życia” pereł wynosi około 100 do 150 lat.

Perłom szkodzą zarówno susza, jak i zbyt duża wilgotność. Nie powinny być na przykład zostawiane w łazience na mokrej umywalce. Niekorzystnie wpływają na nie kosmetyki, kremy, perfumy, lakiery do włosów. Są również wrażliwe na wszelkiego typu kwasy w tym pot ludzki.

Perły najlepiej przechowywać osobno i w osobno w woreczkach, czy pudełeczkach wyścielonych jedwabiem, flanelą lub zamszem. Perły nie lubią towarzystwa innych metali, ze względu na małą twardość ponieważ mogą się zarysować.

Aby dłużej cieszyć się pięknymi perłami i ich blaskiem, warto po każdorazowym użyciu przetrzeć je miękką, wilgotną i czystą ściereczką, tak aby ich nie porysować. Można je również delikatnie czyścić mąką ziemniaczaną. Do czyszczenia pereł nie należy używac detergentów.

Z pereł naturalnych w kolekcji Perły i muszelki polecamy naszą biżuterię.

 

 

Bransoletka Perły Naturalne- Srebro

Naszyjnik Perły naturalne – Srebro

Komplet Perły w Złocie Naszyjnik i Bransoletka